Sukův hudební Štiřín

22. ročník cyklu exkluzivních koncertů

Již po 22té se mimořádné prostory štiřínského zámku opět otevírají cyklu exkluzivních koncertů Sukův hudební Štiřín. Festival se koná v úctě k odkazu Mistra Josefa Suka v dramaturgické spolupráci s paní Marií Sukovou a prof. Jiřím Hlaváčem. V rámci 10ti koncertů se představí řada renomovaných českých umělců a své pevné místo má na festivalu i každoroční vystoupení mladých talentů z Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy.
Úvodní koncert, na němž vystoupil barytonista Roman Janál za klavírního doprovodu Norberta Hellera, se odehrál 13. září, další koncert se uskuteční v neděli 11. října. Vystoupí na něm klarinetista Jiří Hlaváč, klavírista Ivo Kahánek a violoncellista Petr Nouzovský. V programu zazní hudba Ludwiga van Beethovena, Paula Hindemitha a Maxe Brucha.
Více se dozvíte i ve vysílání Classic Praha v pondělním živém telefonickém vstupu 5. října mezi 9:00 a 10:00. Moderátor Marek Šulc v něm vyzpovídá jednoho z protagonistů koncertu, spoludramaturga festivalu a zároveň i autora pořadu Dobyli svět na Classic Praha prof. Jiřího Hlaváče.


Podcast