Sváteční inspirace od českých blogerek

5.11.2019 / Kulturní servis / Marek Šulc

Coolinářka si vysnila vánoční knížku, přizvala si ke spolupráci šestnáct inspirativních blogerek a společně vytvořily publikaci - KRÁSNÉ VÁNOCE. 

Foodblogerka Coolinářka po třech úspěšných autorských kuchařkách tentokrát spojila své síly s dalšími známými blogerkami a instagramerkami a vznikla tato kniha plná DIY inspirace, receptů a kouzelné atmosféry. V knížce si každý najde, co ho osloví. Nechybí recepty na tradiční i netradiční vánoční jídla a cukroví, ale i inspirace ze zahraničních kuchyní. Stejně tak návody a tipy, jak dekorovat svůj dům či byt, jak originálně zabalit dárky, či vyrobit vlastní vánoční ozdoby. Příspěvky jednotlivých autorek jsou řazeny chronologicky - začíná se přípravou adventního věnce, kalendáře, navazují recepty na perníčky či vaječný likér, nechybí tipy na tvoření s dětmi nebo povídání o vánočních rituálech a knihách. V knížce dále najdete tradiční recepty na nejlepší rohlíčky nebo linecké cukroví, stejně tak na oblíbené nepečené cukroví, vánočku nebo sváteční dezerty a dorty, to vše i v bezlepkové variantě. Vrcholem Vánoc je Štědrý den, jak se na nej bez stresu připravit a jak dokonale nachystat sváteční tabuli vám také prozradíme v jedné z kapitol. A nakonec nechybí recepty na tradiční rybí polévku, kapra s bramborovým salátem a tipy na božíhodová a silvestrovská jídla.  

Pojďme si společně užít magické vánoční období od adventu do silvestra. Knížka je průvodcem svátečním časem pro všechny milovníky Vánoc! 

Svatava Vašková alias foodblogerka Coolinářka píše svůj blog od roku 2015, za tu dobu na něm zveřejnila bezmála 300 receptů. Záhy získala řadu pravidelných čtenářů a zařadila se tak mezi nejúspěšnější české foodblogerky. Blogování a fotografování jídla se nyní věnuje profesionálně a její recepty jsou vyhledávaným zdrojem inspirace pro široký okruh českých amatérských kuchařek a kuchařů. 

“Moderní výpravná vánoční kniha mi na českém trhu dlouho chyběla. Po letitém čekání, až se exkluzivní průvodce adventem a vánocemi objeví, jsem se rozhodla přijít s tímto nápadem sama. V “mém milém” nakladatelství Fragment s mojí vizí i s nápadem zapojit další šikovné české blogerky souhlasili.” 


Coolinářka Kniha