Talentované mládí v Ostravě

Ale i Mahlerova čtvrtá s Kateřinou Kněžíkovou a Tomášem Netopilem.

Janáčkova filharmonie Ostrava připravuje na přelom února a března dva koncerty. S ohledem na protiepidemická opatření, kde nelze pořádat koncerty pro diváky, odvysílá orchestr obě vystoupení prostřednictvím svého youtube kanálu. Představí na nich jednak talentované mladé umělce a pak i Symfonii číslo 4 Gustava Mahlera.

"Talentované mládí na pódiu, za kamerou i za objektivem. Tak by se dal shrnout stejnojmenný koncert, který nabídne JFO v živém přenosu 25. 2., a to v podání mladých nadaných hudebníků," uvedla mluvčí JFO Michaela Dvořáková. Jak dodala, jejich představení zaznamenají pro stream kamery absolventů a studentů oborů multimediálních technik a audiovizuální tvorby na Slezské univerzitě v Opavě. Fotoreportáž zase pořídí studentka Institutu tvůrčí fotografie v Opavě.

Začínající muzikanty hned následující týden na pódiu vystřídají zkušení a známí umělci. Mahlerova symfonie zazní 4. března pod taktovkou Tomáše Netopila s Kateřinou Kněžíkovou v sólové roli. Oba koncerty proběhnou ve společenském sále Domu kultury města Ostravy bez osobní účasti posluchačů.

Zdroj: ČTK
Foto: JFO

Podcast