Taneční Gala v pražské Hybernii

23.4.2019 / Kulturní servis / Martina Klausová
Na závěr 33. ročníku Mezinárodních týdnů tance se uskuteční 30. dubna v pražské Hybernii závěrečné Gala. Jako vždy bude přehlídkou těch nejkvalitnějších komorních ukázek z moderního repertoáru profesionálních uměleckých těles.

Zahraničním hostem bude Royal Fehervár Ballet – nový umělecký koncept Attily Egerháziho, který už 20 let spolupracuje s Baletem Praha Junior, kromě toho strávil sedm let na českých jevištích při transformaci Baletu Jihočeského divadla. 

Poprvé se podařilo shromáždit zástupce všech tří Národních divadel – všechno jsou to fragmenty, resp. duety z kmenového repertoáru: Brno představí práce svého uměleckého šéfa Mária Radačovského, Ostrava Itzika Galiliho a Praha Maura Bigonzettiho. Juniorské umění bude reprezentovat – stejně jako v minulých ročnících - Bohemia Balet Taneční konzervatoře hl. m. Prahy s premiérovým dílem své rezidentní choreografky Berangére Andreo a Balet Praha Junior Tanečního centra Praha, konzervatoře – gymnázia s dvěma ukázkami z kmenového repertoáru od Attily Egerháziho a svého absolventa Šimona Kubaně.  

Gala