Tanzometr ve sklepení

Taneční představení TANZOMETR propojí světlo a pohyb poprvé už ve středu.

Středověké sklepení Domu U Kamenného zvonu rozzáří už tuto středu první tanečně-světelná performance ze série Light Underground. 

O nevšední umělecký zážitek se v novém projektu Galerie hlavního města Prahy postarají tanečnice a choreografka Dora Sulženko Hoštová, hudebník Jan Čtvtrník a světelný designer Dominik Jančík. Toto tvůrčí trio si připravilo technologicko-pohybovou instalaci Tanzometr, v níž bude zkoumat vzájemné vztahy hudby, světla a tance a jejich měřitelný potenciál. Diváci mohou novinku zhlédnout pouze během tří dnů – 15., 16. a 17. července, pokaždé od 18:00, 18:45 a 19:30 hodin. 

„Měřením vztahu pohybu k hudbě a světlu v tahu odečítáme hodnoty kinetické energie, temporytmu a uvolněného tepla. Násobkem logaritmické funkce hladiny serotoninu a dopaminu produkovaných subjektem tance a v tahu odečtených hodnot získáváme jednotku 1 Tanz,“ říkají s nadsázkou autoři performance. „Tanzometr noste vždy při sobě a mějte kdykoli přehled o hladině Tanze v krvi. Poskočte si, každý další vyprodukovaný Tanz zlepšuje náladu exponenciálně. Náš pokusný tým tvoří jeden technolog, jeden muzikolog a jedna tanzoložka.“

Podcast