„Ti nejlepší…“

6.9.2016 / Kulturní servis / Martina Klausová

Již podruhé se letos na Zámku Liteň konaly ve spolupráci s Hudební a taneční fakultou Akademie múzických umění v Praze interpretační pěvecké kurzy

Letošní interpretační kurzy byly opět zaměřeny jak na klasický zpěv – pod vedením sólistky Národního divadla a oblíbené sopranistky Kateřiny Kněžíkové, tak poprvé na zpěv barokní – pod vedením vyhledávané mezzosopranistky Markéty Cukrové. Pěvecké lekce se odehrály za klavírního doprovodu šéfkorepetitora Národního divadla Zdeňka Klaudy

Interpretační kurzy 2016 jako tradičně vyvrcholily společným koncertem jejich absolventů s oběma lektorkami, a to v pátek 19. srpna od 18 hodin. Jeho dějištěm se příznačně stal jeden z historických objektů zámeckého areálu – budova Čechovny, kde strávila se svou rodinou několik šťastných let právě Jarmila Novotná a před ní část svého dětství spisovatel Svatopluk Čech. 

Letošní specialitou je pak přenesení závěrečného koncertu o necelý měsíc později na pražskou HAMU. Program koncertu zde bude uveden v rozšířené podobě ve středu 14. září v Sále Martinů. Na koncertě s názvem „Ti nejlepší…“ kromě některých z letošních absolventů interpretačních kurzů totiž vystoupí rovněž vybraní účastníci loňského ročníku, který se konal pod vedením sopranistky Kateřiny Kněžíkové a hvězdného basbarytonisty Adama Plachetky. 

Jedná se tedy o první koncertní bienále, jehož cílem je představit ty nejlepší účastníky posledních dvou ročníků kurzů, a na koncertě vystoupí pěvkyně Jarmila Balážová, Eva Kývalová, Eva Kolková, Kristýna Vylíčilová, Pavla Mlčáková, Doubravka Součková a Alžběta Vomáčková.


liteň