V České Lípě pokračuje jarní hudební projekt

10.4.2019 / Kulturní servis / Marek Šulc
Další koncert Českolipského kruhu přátel hudby představí duo nadějných hudebníků zapsaných na Listině mladých Nadace Český hudební fond. V úterý 16. dubna vystoupí od 19 hod. v českolipském Centru textilního tisku houslista Matouš Pěruška, syn slavného violisty Jana Pěrušky ze Stamicova kvarteta, a violoncellistka Kristina Vocetková. Koncert nabídne díla Pleyela, Martinů i soudobých autorů Bodorové a Kukala. 

Chybět nebude ani další vlastivědné zastavení ­– tentokrát u osobnosti Leopolda Molla, českolipského rodáka a předního rakouského pediatra přelomu 19. a 20. století. Poslední dvě desítky vstupenek jsou ještě v prodeji ve festivalové pokladně či online na www.lipamusica.cz

Úspěšné duo momentálně studuje ve třídě prof. Pavla Hůly na Akademii múzických umění v Praze a pod vedením prof. Csaby Onczaye na Liszt Ferenc Academy v Budapešti a je držitelem stipendia Yamaha Music Foundation of Europe. Společně se oba interpreti zúčastnili mistrovských kurzů u významných světových sólistů, jako jsou Ray Chan, Raphael Wallfisch, Ivri Gitlis nebo Richard Aaron.

14. května bude Českolipský kruh přátel hudby pokračovat koncertem proslulého violoncellisty Jiřího Bárty, který představí v kostele Mistra Jana Husa cele bachovský program. Vstupenky jsou ještě v prodeji.