V Dejvickém divadle zažijete silnou dávku Itálie

Michal Vajdička vrací na česká pódia z jednoho největších evropských dramatiků Luigiho Pirandella.

V repertoáru slavné pražské scény přibyla komedie držitele Nobelovy ceny za literaturu Luigiho Pirandella „Každý má svou pravdu.“ Nazkoušel ji režisér a bývalý umělecký šéf DD Michal Vajdička, který se inspiroval filmem Amarcord od Federica Felliniho.

Hra z roku 1917 se odehrává v městském bytě jednoho okresního italského města. Mezi sousedy se roznese, že jeden muž doma vězní svou manželku a zakazuje ji styk s její matkou. Veřejné mínění se mění podle směru větru nových informací. Místy temná komedie o tom, jak je pravda relativní a že nám často mohou uniknout podstatné věci při hledání té vnáší vlastní absolutní pravdy.

Hra jednoho z největších evropských dramatiků Luigiho Pirandella je součástí tzv. trilogie „divadla na divadle.“ Později k ní přibyly tituly „Šest hlav hledá autora“ a „Dnes večer improvizujeme.“

Michal Vajdička do představení obsadil téměř celý soubor Dejvického divadla. Na jevišti tak uvidíte například Kláru Melíškovou, Veroniku Khek Kubařovou, Martina Myšičku nebo Hynka Čermáka.

Více uslyšíte v příspěvku Zuzany Filípkové, která s Michalem Vajdičkou natáčela přímo v divadle na jedné z posledních zkoušek před premiérou.

Foto: Profimedia

Podcast