V Praze vystoupí držitel ocenění Soutěže královny Alžběty

Alexander Melnikov zastoupí duo Pires - Grigoryan.

Na 8. ledna 2022 měl Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK naplánován další koncert z cyklu Světová klavírní tvorba, na němž měly vystoupit Maria João Pires a Lilit Grigoryan. Ten se bohužel ze zdravotních důvodů ruší.

„Je mi opravdu líto, že jsem nucena tento koncert zrušit. Zdravotní stav mi ale bohužel nepřeje, a proto všechny své příznivce prosím o pochopení. Budu se těšit na nová setkání v budoucnu. Přeji vám všem velmi dobrý vstup do nového roku,“ zní vyjádření Pires ke zrušenému koncertu.

V rekordním čase se však podařilo na stejný termín povolat do Prahy neméně hvězdného klavíristu, držitele ocenění Soutěže královny Alžběty v Bruselu z roku 1991, Alexandra Melnikova. Tento ruský pianista byl také v roce 2011 také nominován na cenu Grammy v kategorii Nejlepší výkon v oblasti komorní hudby.

Program Pires & Grigoryan sliboval mozartovské čtyřruční sonáty. Melnikovův program zůstane také u tohoto génia a vizionáře. Zazní například Sonáta č. 12 F dur KV 332, Sonáta č. 14 c moll KV 457 a několik menších kusů.

Recitál proběhne v Rudolfinu v plánovaném termínu, tedy v sobotu 8. ledna 2022 od 19:30 hodin. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Foto: © Molina Visuals

Podcast