Vánoční kantáta s FOK rozezní Obecní dům

15.12.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK i letos nabízí celou řadu adventních a vánočních programů. Ve Smetanově síni Obecního domu vyvrcholí provedením Vánoční kantáty Arthura Honeggera. Na koncertech 21. a 22. prosince dále zazní úvodní sbor z Bachova Vánočního oratoria a v podání Tomáše Jamníka Druhý violoncellový koncert Bohuslava Martinů, který FOK v šedesátých letech premiéroval. Večery, které zakončují festival Dny Bohuslava Martinů 2016, bude dirigovat Marko Ivanović.

Půvabná Vánoční kantáta Arthura Honeggera z roku 1953 je posledním skladatelovým dílem, zazní v ní vánoční melodie v latině, francouzštině a němčině. Nechybí ani nejznámější vánoční píseň Tichá noc. K provedení přizvali Pražští symfonici barytonistu Romana Janála, sólovarhanici FOK Danielu Valtovou Kosinovou Pražský filharmonický sbor a Kühnův dětský sbor.

Vánoční koncerty připravilo i Koncertní jednatelství FOK. V kostele sv. Šimona a Judy vystoupí 20. prosince dva komorní soubory členů FOK Musica Pro Anima a Ars Instrumentalis Pragensis, na Boží hod tradičně zazní Rybova Česká mše vánoční a na Štěpána se ve vánočním programu předvede soubor Musica Bohemica.