Vánoční koncert Lucky Voice Band

7.12.2018 / Kulturní servis / Martina Klausová

V pátek 14. prosince se v 19 hodin v Kostele Farnosti Neposkvrněného početí Panny Marie v pražských Strašnicích uskuteční vánoční koncert souboru Lucky Voice Band.

Pražský smíšený amatérský pěvecký sbor Lucky Voice Band působí na hudební scéně již sedm let. Stal se hnacím motorem Sboroven rádia Classic Praha, které rádio pořádá pravidelně od roku 2016. Ty, stejně jako sbor, již tradičně vede sbormistryně Lucie Freiberg. Seskupení ročně vystupuje na celé řadě koncertů, na festivalech v česku i zahraničí, přesto teprve letos poprvé zve na svůj opravdu vánoční koncert.

Lucky Voice Band, téměř čtyřicetičlenné pěvecké uskupení, vedené sbormistryní a uměleckou vedoucí Lucií Freiberg, rozdává svým zpěvem a energií radost na všech svých vystoupeních. Jeho repertoár je opravdu rozmanitý, posluchačsky vděčný, přesto umělecky kvalitní. O schopnostech toho sboru svědčí nejen umístění ve zlatém pásmu prestižní soutěže Mezinárodní festival pěveckých sborů Svátky písní Olomouc v loňském roce, ale zejména stále rostoucí počet nadšených příznivců, kteří neváhají přijet na jejich koncerty z různých míst celé republiky.

Na vánočním koncertě souboru Lucky Voice Band se posluchači mohou samozřejmě těšit na vánoční písně a koledy, např. Vyšla hvězda jasná, Adeste fideles, Carols of the Bells, There is faint music, Little Drummer Boy a další. V podání členů souboru ale také zazní nejoblíbenější melodie ze všech koutů světa v originálních aranžích, estoský song Muusika, svahilský otčenáš Christophera Tina Baba Yetu, africký tradicionál Michaela Barretta a Ralfa Schmitta Indodana, píseň z filmu Podnikavá dívka Let the river run, lidovka Veru si ty šohajíčku a mnohé další.

Chcete-li si odpočinout v předvánočním shonu a načerpat energii do dalších dní, je právě vánoční koncert Lucky Voice Band dobrá volba.

Vstupné: 120 Kč, vstupenky k dostání na místě
Více informací naleznete na webu sboru www.luckyvoiceband.cz či na oficiální facebookové stránce https://www.facebook.com/luckyvoicebandcz

Lucie Freiberg