Vánoční koncert Pražských symfoniků pod taktovkou Jac van Steena přivítá Marii Fajtovou a Angelu Hewitt

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK chystá vánoční koncert věnovaný Paříži. Unikátní program nabídne skladby, které se v hlavním městě Francie pravidelně uvádějí ve vánočním čase.

Pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta FOK Jac van Steena zazní Poulencova suita z baletu Laně a Gloria pro soprán, sbor a orchestr v podání sopranistky Marie Fajtové a Pražského filharmonického sboru. Dále program nabídne Mozartovo moteto Exsultate, jubilate a Klavírní koncert C dur, ve kterém se představí kanadská klavíristka Angela Hewitt. Koncerty, nad kterými převzala záštitu primátorka Paříže, se uskuteční 7. a 8. prosince 2022 v 19:30 v Obecním domě.

Pražští symfonikové pokračují v dramaturgickém programu k oslavě evropanství a českého předsednictví v Radě EU. Tentokrát vzdají vánočním koncertem poctu Paříži. Pod taktovkou dirigenta Jac van Steena zazní skladby Francise Poulenca a Wolfganga Amadea Mozarta.

„Jac van Steen je naším pravidelným a milým hostem a v tomto programu se odráží jeho dramaturgie a jeho oblíbené operní i baletní kusy, protože začínal jako baletní dirigent a vyzná se neuvěřitelně v baletní hudbě. Proto program zahájí Poulencova suita z nonsensového baletu Laně. Koncert jsme nazvali Vánoce v Paříži, protože do programu byly vybrány skladby, které se v Paříži nejčastěji uvádějí v období adventu; Mozartovo Exsultate, jubilate, Mozartův klavírní koncert v podání kanadské klavíristky Angely Hewitt a zakončíme vyloženě vánočním Poulencovým Gloria,“ říká k programu večera dramaturg FOK Martin Rudovský.

Společně s Pražskými symfoniky vystoupí kanadská klavíristka Angela Hewitt, sopranistka Marie Fajtová a Pražský filharmonický sbor pod vedením Lukáše Kozubíka.

Koncerty se uskuteční 7. a 8. prosince 2022 v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu a konají se pod záštitou primátorky Paříže Anne Hidalgo. Ve středu 7. prosince se od 18:15 také uskuteční Setkání s umělci, kde budou hosty dirigent Jac van Steen a klavírní virtuózka Angela Hewitt. Vstupenky jsou k dispozici na www.fok.cz.

Foto: Simon van Boxtel

Podcast