Vánoční koncert v kostele sv. Ludmily

5.12.2017 / Kulturní servis / Marek Šulc

Nadační fond Harmonie Vás srdečně zve na vánoční koncert 6. prosince od 18:00 hod. do kostela sv. Ludmily na nám. Míru, Praha 2 – Vinohrady. 

Pro předvánoční čas jsme pro Pražany s našimi dětmi připravili koncert vánoční hudby. V letošním roce budeme hrát v kostele sv. Ludmily na pražských Vinohradech. Na programu budou skladby Antoina Charpentiera, Jeana Sibelia, George Friedricha Händela, Ludwiga van Beethovena a Henryho Purcella. Na závěr koncertu budou mít návštěvníci možnost si také poslechnout smyčcový kvartet složený z našich lektorů, profesionálních hudebníků, kteří zahrají Čajkovského Smyčcový kvartet č. 1 "Andante Cantabile" a Suitu G Dur Henryho Purcella. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Hrají: Dětský smyčcový orchestr Nadačního fondu Harmonie a Smyčcový kvartet Nadačního fondu Harmonie ve složení Anežka Kyselková, Růženka Dvořáková, Alexander Hledík a Jiří Korynta

Nadační fond Harmonie jako jediný přináší do České republiky unikátní projekt hudebního vzdělávání El Sistema. Umožňuje zdarma všem dětem bez rozdílu navštěvovat výuku hudebního nástroje, budovat orchestr a stát se nepostradatelnou součástí společenství, kde má každý své místo. Projekt vznikl před 40 lety ve Venezuele a od té doby se úspěšně rozvíjí v USA, Kanadě a 24 zemích Evropy. 

„Děti jsou jako houba, která do sebe nasaje vše a zůstane to v nich. Rozvíjení talentu dítěte má jen samá pozitiva, rodiče pak nebudou mít strach, že se dítě bude nudit a protože neví, čeho se chytit, toulá se po ulicích. Tak tedy vzhůru do rozvíjení talentů u našich dětí, i když z nich nebudou hned páni Werichové a Janáčkové.“ říká herečka Simona Stašová, patronka NF Harmonie.