Vánoční setkání Svátků hudby s premiérou

4.12.2018 / Kulturní servis / Martina Klausová

Tradiční vánoční koncert pražského komorního koncertního cyklu Svátky hudby v Praze Václav Hudeček a jeho hosté láká v letošním roce na světovou premiéru. Vedle provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby, která neodmyslitelně k Vánocům patří, nabídne letošní 27. ročník cyklu zbrusu novou Fantazii na Svatováclavský chorál z pera Jiřího Kabáta.

Čtyřiatřicetiletý Kabát je nejen violistou špičkového Pavel Haas Quartetu, ale upozorňuje na sebe také právě jako velmi talentovaný a slibný skladatel mladé české generace a současně se s úspěchem etabluje i jako dirigent. Ve čtvrtek 20. prosince se chopí taktovky Filharmonie Hradec Králové a společně s tímto tělesem doprovodí kvarteto renomovaných pěvců – Michaelu Katrákovou, Michaelu Zaimi, Aleše Brisceina a Miloše Horáka. Chybět nebude ani hostitel, houslová legenda Václav Hudeček a výjimečný chlapecký sbor světových kvalit Boni Pueri. Vánoční koncert Svátků hudby se uskuteční ve Velkém sále Paláce Žofín. 

Přivítejte příchod vánočních svátků s klasikou a nechte se současně inspirovat a překvapit i zajímavou novinkou. Na setkání s vámi se těší nejen mistr houslí Václav Hudeček. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketportal a Tickemtaster. 

KatrákováBriscein