Verdiho operní sbory a Carmina Burana zaznějí zítra na závěrečném koncertě Festivalu Krumlov

Zazpívá Český filharmonický sbor Brno vedený Petrem Fialou a trojice sólistů, zahraje Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína.

Festival Krumlov završí zítra, v sobotu 5. srpna od 20:30, závěrečný koncert v krumlovské Pivovarské zahradě nazvaný "Slavné operní sbory a Carmina Burana".

Letošní 210. výročí narození skladatele Giuseppa Verdiho připomenou slavné sbory z jeho oper Trubadúr, Nabucco a Aida, proložené předehrami z Luisy Miller a Síly osudu. Po přestávce zazní oblíbené dílo německé skladatele Carla Orffa, velkolepá kantáta Carmina Burana na slova stejnojmenného středověkého souboru náboženských i světských písní a básní.

O programu podrobněji na Classic Praha hovořil i sbormistr Petr Fiala:

fiala-petr-rozhovor-05.jpg
  • Petr Fiala (©Jiří Sláma)

Hlavní hvězdou večera bude Český filharmonický sbor Brno pod vedením sbormistra a skladatele Petra Fialy. Tento sbor patří k evropské špičce. Fungují od roku 1990 a zpívají ročně kolem 90 koncertů doma i v zahraničí. Spolu s nimi vystoupí Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, orchestr s více než pětasedmdesátiletou historií, pod taktovkou Daniela Raiskina - aktuálně šéfdirigenta Slovenské filharmonie.

koncert_sf_2020-1024x682.jpg
  • Daniel Raiskin (©Peter Brenkus)

Sólových pěveckých partů se zhostí sopranistka Adriana Kučerová, která nedávno s úspěchem vystoupila třeba v Hamburské státní opeře, Vídeňské státní opeře a Semperově opeře v Drážďanech; britský tenorista Anthony Gregory, který Carminu Buranu zpíval třeba i v Royal Albert Hall s Londýnskou filharmonií, a basbarytonista Boris Prýgl - laureát Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech a finalista Operalie.

2016-08-19---Anthony-Gregory-Natalie-J-Watts.jpg (1).jpg

  • Anthony Gregory (©Natalie J. Watts)

Úvodní foto: Pivovarská zahrada v Českém Krumlově (©Libor Sváček)

Podcast