VI. ročník Krumlovských podzimních recitálů

29.10. - 26.11. 2016 Synagoga Český Krumlov

Od 29.10. do 26.11. 2016 se uskuteční již VI. ročník Krumlovských podzimních recitálů. V jeho rámci se představí pětice koncertů mimořádných umělců, kteří přijali pozvání na do Českého Krumlova.

Na zahajovacím koncertě se v prostorech českokrumlovské synagogy 29.10. představí trio zajímavých muzikantek, Beata Hlavenková, Dorota Barová a Lenka Dusilová. Zazní skladby ze sólových projektů, i písně, na kterých se již všechny tři měly možnost podílet. Cello, klavír, kytara, efekty, tři hlasy, čeština, polština, slovenština. Symbióza třech hudebních světů, ojedinělé seskupení třech muzikantek, třech silných žen.

Parnas Quintet přijede do Českého Krumlova z Brna a zahraje skladby od György Ligetiho, Antonína Rejchy, Jacquese Iberta či Wolfganga Amadea Mozarta. Dechový kvintet mladých umělců z moravské metropole se představí v českokrumlovské synagoze 5.11.. 

12. listopadu pak zahraje Trio Martinů, které minulý rok oslavilo svoje 25. výročí a má na svém kontě řadu úspěchů z mezinárodních soutěží, mnoho koncertních turné po celém světě a velká řada nahraných CD. 

Jako představitel mladé hudební generace evropských klavírních virtuózů pak do Krumlova přijede belgický klavírista Florian Noack, oceněný za vlastní klavírní aranžmá orchestrálních kusů Čajkovského, Rimského-Korsakova a Rachmaninova prestižní cenou "Vycházející talent roku" udělenou od ECHO Klassik Awards. V Českém Krumlově zahraje 19.11..

Závěrečný koncert bude patřit světově proslulé mezzosopranistce Dagmar Peckové. S klavírním doprovodem Miroslava Sekery zazpívá Dagmar Pecková písně z Moravské lidové poezie Leoše Janáčka a skladby dalších významných českých skladatelů.

Více na www.krumlovskerecitaly.cz.

Podcast