Víkend s hudbou (nejen) Antonína Dvořáka

Oslavy 180. výročí narození Antonína Dvořáka v rámci 52. ročníku Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram pokračují.

Po Rusalce v podání sólistů a souboru Národního divadlo Brno, jejichž vynikající výkony ocenilo publikum dlouhotrvajícím standing ovation, následuje víkend s hudbou (nejen) Antonína Dvořáka.

Páteční podvečer bude patřit Duetu lidského hlasu a harfy v podání Martiny Kociánové a Kateřiny Englichové. V sále Městského úřadu Březnice zazní skladby A. Dvořáka, jeho přátel i „rivalů“, ale také výňatky z Dvořákovy korespondence.

V sobotu 11.9. zahrají na benefici pro vilu Rusalku virtuosové Terezie Fialová a Jiří Bárta. Koncert se koná v prostorách Galerie Fr. Drtikola Příbram, ale ještě před ním se v odpoledních hodinách mimořádně otevře pro veřejnost vila Rusalka ve Vysoké u Příbrami (č. 80), místo Antonínem Dvořákem vroucně milované, které se zachovalo v podobě téměř totožné, jako tomu bylo za jeho života.

hfad_fialova.jpg

HFAD_jiri.barta.jpg

Vila Rusalka se ale letos otevře ještě i následující den v rámci turistického pochodu Dvořákova Vysoká, který pořádá Knihovna Jana Drdy a jehož je festival partnerem. A jelikož Vysoké patřila láska A. Dvořáka, budou i poslední dvě akce věnované oslavě výročí situovány do Památníku A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. V neděli 12. 9. rozezní Památník hlasy Laureátů pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. V úterý 14. 9. pak indický dirigent Debashish Chaudhuri naváže v komponovaném pořadu na své téma oblíbených Immersive koncertů z minulých let a bude spolu se svojí ženou, klavíristkou Janou Chaudhuri, hrát a povídat o amerických žácích A. Dvořáka.

hfad_Jana a Debashish Chaudhuri.jpg

Vše o koncertech 52. ročníku Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram naleznete na www.hfad.cz.

Foto: Archív festivalu

Podcast