Vojtěch Dyk jako Celebrant

18.11.2015 / Kulturní servis / Marek Šulc

Vojtěch Dyk, Tereza Černochová, Ondřej Ruml, David Uličník a další interpreti se sejdou v novém nastudování proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina, které bude mít premiéru na jaře příštího roku. Na programu jsou představení v Olomouci, Českých Budějovicích, Brně, Ostravě a Praze, na podzim pak v Hradci Králové.

Unikátní představení vzniká na počest 45. výročí prvního uvedení MŠE v roce 1971 a za jeho realizací stojí tým zkušených, respektovaných profesionálů. Režie a scénografie se ujali Michal a Šimon Cabani. Hudební těleso (zahrnující bluesový band, komorní a perkusní orchestr) pod taktovkou dirigenta Oskara Rozsy je sestaveno přímo na míru projektu MŠE. Tvoří jej členové B-SIDE BANDu Josefa Buchty a přední tuzemští instrumentalisté. Sborové party obstarají členové Czech Ensemble Baroque a chlapeckého sboru Pueri Gaudentes. Vojtěch Dyk je nejen představitelem hlavní postavy kněze – Celebranta, ale také producentem MŠE.

Předprodej vstupenek byl zahájen 15. listopadu a od stejného data je dostupná plná verze webových stránek www.bernsteinmass.cz