Výjimečný koncert na zámku Liteň

9.8.2016 / Kulturní servis / Martina Klausová

V pátek 19. srpna 2016 se od 18 hodin v historické budově Čechovny v Litni uskuteční závěrečný koncert absolventů interpretačních kurzů 2016.

Koncert bude vyvrcholením 5. ročníku Festivalu Jarmily Novotné, který pořádá nezisková organizace Zámek Liteň, z.s.. Festival je určen mladým pěveckým nadějím, které do Litně přijíždějí na interpretační kurzy do někdejšího sídla světoznámé pěvkyně – do zámeckého areálu v Litni. Vybraní účastníci kurzů, které jsou letos třetími v řadě, dostanou příležitost strávit mezi 15. a 19. srpnem neopakovatelný čas ve společnosti čelních osobností operního oboru – sólistky Národního divadla, skvělé sopranistky Kateřiny Kněžíkové, vyhledávané specialistky na barokní zpěv, mezzosopranistky Markéty Cukrové a šéfkorepetitora Národního divadla Zdeňka Klaudy a studovat preferovaný repertoár v oblasti klasického či barokního zpěvu.

Na závěrečném koncertě 19. srpna letošní absolventi kurzů přednesou výběr studovaných árií a zazpívají i obě lektorky - Kateřina Kněžíková a Markéta Cukrová. Pěvkyně na klavír doprovodí šéfkorepetitor Národního divadla Zdeněk Klauda. Tento koncert je zároveň jedinečným momentem, kdy se opět letos otevře zámecký areál v Litni širší veřejnosti.

Novotná

koncert