Za kulturou pomocí virtuální reality

DramMatic - nové virtuální 3D divadlo zahajuje svůj projekt koncertem 18. dubna.

Opera studio Praha přichází v reakci na protiepidemická opatření a s nimi spojená omezení v oblasti živé kultury se zcela novým konceptem divadla ve spojení s moderními technologiemi. Tvůrci ve spolupráci s Confer-o-matic vyvinuli virtuální 3D divadlo, které přináší to, co milovníkům kultury chybí - živé umění, setkání s přáteli, charakteristickou atmosféru divadla nebo koncertní síně i kontakt s ostatními diváky.

Zahajovací koncert proběhne v divadle DramMatic 18.dubna 2021. V programu zazní operní árie v podání Karolíny Cingrošové, Anity Jirovské, Daniela Klánského a Barbory Ďubekové. Čestným hostem zahajovacího koncertu bude houslista Pavel Šporcl. Sólisty Opera studio Praha doprovodí Orchestr Komorní filharmonie Pardubice pod taktovkou Sébastiena Bagnouda a celým večerem bude provázet novinář, publicista a moderátor Václav Žmolík. Zazní skladby Antonína Dvořáka, Jacquese Offenbacha, Wolfganga Amadea Mozarta, Ambroise Thomase, Felixe Mendelssohna Bartholdyho a Ludwiga van Beethovena.

Tato nová platforma se bude snažit i v době pandemie zprostředkovat kulturní zážitek v jeho co možná nejautentičtější podobě - zažít radost z hudby i nenahraditelný pocit sdílení. "Návštěvník" koncertu se může domluvit na setkání s přáteli třeba v parku či před divadlem a na základě zakoupené vstupenky společně vstoupit do světa 3D. Zde si vybere postavu oblečenou do gala dle svých představ a jejím prostřednictvím, stejně jako v počítačové hře, vstoupí do světa, kde se před ním objeví virtuální prostor divadla, jeho hlediště a jeviště. Po vstupu do sálu uvidí ostatní diváky a stejně jako v divadle si ještě před začátkem představení můžete popovídat. Koncert pak proběhne živě, bez záznamu.

Foto: Profimedia

Podcast