Za poklady Broumovska opět živě

12.8.2020 / Kulturní servis / Martina Klausová

Božanovský kostel sv. Máří Magdalény bude v sobotu 15. srpna od 18 hodin hostit soubor čtyř violoncellistů Prague Cello Quartet. Čtveřice, která absolvovala turné mj. po Japonsku, Číně a Jižní Koreji, vystoupí na festivalu již podruhé. Zazní ozvuky jazzu, filmové i muzikálové hudby a především radost ze sdílení hudby živé.

Čtyři mladí hráči na violoncello hrající společně pod názvem Prague Cello Quartet zažili svůj debut na festivalu Za poklady Broumovska před dvěma lety, kdy vystoupili s obrovským úspěchem v kostele v Martínkovicích. Show, která se nezapomíná, přinese v sobotním programu ozvuky jazzu, filmové i muzikálové hudby a především radost ze sdílení hudby živé.

Soubor Prague Cello Quartet vznikl v roce 2006 a v současném složení hraje od roku 2012. Členové kvartetu, absolventi pražské AMU Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč mají na svém kontě řadu individuálních úspěchů i účast na prestižních domácích i zahraničních festivalech. Prague Cello Quartet vystupuje na domácích pódiích i v zahraničí – v roce 2016 absolvoval soubor turné v Japonsku, v červnu 2017 měsíční turné v Číně. 

Prague Cello Quartet má na svém kontě tři alba – No.1 (2011), Top Secret (2013) a HAPPY (2018). Videoklip Fantom opery, který natočili ve vlastní produkci, dosahuje mnohamilionových zhlédnutí po celém světě.

Kromě tradičního dobrovolného vstupného, které festival každoročně věnuje na záchranu kostelů, mohou posluchači podpořit festival na webu https://www.darujme.cz/projekt/1203098. Aktuální informace naleznou zájemci na webu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu.