Začíná 15. ročník MHF Lípa Musica

14.9.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc

Ve středu 14. září bude v českolipské bazilice Všech svatých zahájen jubilejní 15. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Slavnostního úvodu se ujme světoznámý hornista Radek Baborák se svým ansámblem Česká Sinfonietta a triem německých hostů. 

Ze závažných rodinných důvodů však v České Lípě nevystoupí avizovaní sólisté - Bence Bogányi – fagot a Clara Dent – hoboj. Místo nich se sólových partů ujmou renomované německé umělkyně Sophie Dartigalongue - sólofagotistka orchestru Vídeňské státní opery a Vídeňské filharmonie a hobojistka Viola Wilmsen, která kromě sólové kariéry působí u prestižního Německého symfonického orchestru Berlín. Ke změně program nedochází. V tuto chvíli na zahájení festivalu zbývá cca 20 vstupenek. Festival bude v neděli pokračovat varhanním recitálem v Prysku, na kterém se představí přední polský varhaník Władysław Szymański.

Radek Baborák se na MHF Lípa Musica již v minulosti několikrát představil: „Na festivalové koncerty mám já i moji spoluhráči ze souboru hezké a pozitivní vzpomínky. Skvělé publikum, výborná organizace a ojedinělé prostory kde jsme hráli,“ vzpomíná sám Baborák. Tentokrát do České Lípy přiváží svou Českou Sinfoniettu s klasickým programem – Mozartem a Beethovenem. „Ambicí a motorem je překračovat standard, na který jsou posluchači navyklí, a vtáhnout je do skladeb, které v ten neopakovatelný časoprostor koncertů slyší a pokud možno při tomto výletu do fantazie s Českou Sinfoniettou něco prožijí,“ dodává Baborák.