Zámek Dobříš rozezvučí Festival hudby

Na zámku Dobříš začne 10. srpna již třetí ročník Festivalu hudby, který je neodmyslitelně spjat s působením houslového virtuoze Jaroslava Svěceného.

Od čtvrtka 10. srpna do neděle 13. srpna naleznou návštěvníci na zámku Dobříš kromě zážitků z nádherné architektury, obdivuhodné výzdoby interiérů a vznosné krásy zámeckého parku také možnost zaposlouchat se do tónů několika koncertů v rámci třetího ročníku Festivalu hudby.

Za koncertním děním v Dobříši stojí přední český houslový virtuos Jaroslav Svěcený. Ten také představí návštěvníkům a provede je ojedinělou výstavou vzácných hudebních nástrojů nástrojů. Evropské houslové skvosty, staré i několik staletí, si budou moci návštěvníci festivalu prohlédnout až do jeho závěru, 13. srpna.

Festival hudby vytváří v Dobříši několik let zajímavou hudební tradici. Vedle Jaroslava Svěceného se na organizaci i na několika vystoupeních podílí také herečka Zdeňka Žádníková Volencová, která zarecituje své básně, nebo provede hudebně-divadelním večerem o slavném skladateli J. S. Bachovi.

Víkendové koncertní dění na zámku Dobříš bude láká i ty nejmenší. V sobotu a v neděli jsou od 11 hod. pro ně připraveny na nádvoří zámku pohádky divadla Lokvar. Vstupenky na představení, výstavu a koncerty je možné zakoupit v předprodeji vstupenek, nebo před začátkem konání jednotlivých akcí a koncertů.

Program večerních koncerů:
10.8. ČTVRTEK 19:30 CIGÁNSKI DIABLI (SK) a Jaroslav Svěcený
(francouzský park Zámku Dobříš)

11.8. PÁTEK 19:30 BAROKNÍ FANFÁRY
(kostel Nejsvětější Trojice v Dobříši

12.8. SOBOTA 19:30 BEATLES v ARGENTINĚ
(nádvoří Zámku Dobříš)

113.8. NEDĚLE 19:30 BACH FOREVER aneb Johanku, zahraj mi…
(nádvoří Zámku Dobříš)

Foto: Zámek Dobříš (Gortyna, Wikimedia commons)

Podcast