Závěrečný koncert Krumlovských podzimních recitálů

17.11.2016 / Kulturní servis / Martina Klausová
Již po šesté se v nádherném Českém Krumlově uskuteční hudební festival s názvem Krumlovské podzimní recitály. I letos si pro své posluchače pořadatelé opět připravili pestrý program. Během pěti koncertů konajících se od konce října do konce listopadu každý sobotní večer návštěvníci uslyší nejen hudbu klasickou, ale na své si přijdou například i milovníci jazzu. Koncerty budou probíhat v židovské Synagoze v ulici Za soudem. 
Závěrečný koncert se uskuteční v sobotu 26. listopadu a vystoupí na něm mezzosopranistka Dagmar Pecková za klavírního doprovodu Miroslava Sekery.

Dagmar Pecková je jednou z mezinárodně nejúspěšnějších českých pěvkyň - během své kariéry vystoupila na nejuznávanějších operních a koncertních scénách (Bayerische Staatsoper, Carnegie Hall New York, Royal Opera House Covent Garden London, San Francisco Opera aj.) i na prestižních mezinárodních hudebních festivalech (Edinburg International Festival, Salzburger Festspiele atd.) s předními orchestry pod vedením světově proslulých dirigentů.

Miroslav Sekera se v roce 2002 stal vítězem mezinárodní soutěže J. Brahmse v rakouském Portschachu. Již předtím získal ocenění v mnoha významných soutěžích u nás i v zahraničí, jako například: 1. cenu v soutěži F. Chopina v Mariánských Lázních, 1. cenu v soutěži pořádané HAMU (Stipendium firmy YAMAHA), 2. cenu v mezinárodní soutěži v Gaillardu ve Francii. 

V Českém Krumlově v jejich podání zazní mj. hudba Leoše Janáčka, Josefa Suka, Gustava Mahlera, Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Vítězslava Nováka. 

Pecková