Zelenka Festival Praha - Drážďany

17.10.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc

Zelenka Festival Praha - Drážďany nabídne již příští týden ve své inovované podobě českým i německým posluchačům skvělou Zelenkovu hudbu v podání intepretů, kteří se zásadním způsobem zasloužili o její znovuoživení. Těšit se můžete na špičkové německé těleso Kammerchor Stuttgart s Friederem Berniusem, soubory Musica Florea s Markem Štrynclem a Musica Aeterna s Peterem Zajíčkem. I letos jsou připraveny jak české tak světové premiéry, uslyšíte ale i Zelenkova slavná vrcholná díla. 

První dva koncerty 19. a 20. října ve Velkopřevorském paláci se ponesou v duchu italské opery, interpretace se ujmou vynikající pěvci L. Cafourková, G. Eibenová, K. Mazalová a R. Hoza. Vrcholem festivalu bude společný projekt souborů Kammerchor Stuttgart a Ensemble Inégal pod taktovkou legendárního Friedera Berniuse. 22. října zazní v Kostele U Salvátora Zelenkovo slavné Miserere a Missa Dei Filii, stejný program o den později v Annenkirche v Drážďanech.

Součástí festivalu je i jednodenní muzikologické kolokvium Zelenka Conference Prague s nejvýznamnějšími představiteli současného zelenkovského výzkumu: Janice B. Stockigt, Andrew Frampton (Austrálie), Wolfgang Horn, Claudia Lubkoll, Michael Maul, Clemens Harasim, Ansem Hartinger (Německo) 21. října v knihovně Kabinetu hudební historie Etnologického ústavu AV ČR.