Zlatá flétna rozezní Brno

12.1.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc

Jubilující Filharmonie Brno tento týden přivítá v rámci večera s názvem Východní flétna dva významné hosty. Pod taktovkou Tomáše Netopila, který patří ke světové dirigentské špičce, zazní flétnový koncert The Deceitful Face of Hope and of Despair (Svůdná tvář naděje a zoufalství) jedné z nejvýznamnějších současných skladatelek Sofie Gubajduliny. Sólistkou večera bude izraelská flétnistka Sharon Bezaly hrající na příčnou flétnu z 24karátového zlata, altovou a basovou flétnu. 

„Bezaly byla skladba napsána na míru a fakt, že flétnový koncert zazní právě v jejím podání, dodává tomuto provedení punc autenticity a zároveň mimořádné události,“ dodává ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová. 

V druhé půli večera zazní Píseň o zemi Gustava Mahlera – niterná symfonie na texty ze sbírky Čínská flétna. Pěvecké party budou patřit altistce Janě Sýkorové a tenoristovi Kor-Jan Dusseljee. „Mahlerova hudba je natolik silná, barevná, grandiózní a přitom niterná, že osloví opravdu široké spektrum posluchačů“, těší se Tomáš Netopil. Koncert bude uveden 14. a 15. ledna od 19.30 hodin v Janáčkově divadle.