Zlatá šedesátá

3.6.2019 / Kulturní servis / Marek Šulc
Český národní symfonický orchestr, The Loop Jazz Orchestra a osobnosti českého hudebního divadla připomenou skladby z filmů a muzikálů 60. let. Koncert Zlatá šedesátá rozezní Smetanovu síň Obecního domu v Praze 13. listopadu.

"Jde o mimořádný koncert ČNSO, kterým chceme oslavit českou hudební klasiku jako Starci na chmelu, Kdyby tisíc klarinetů nebo Limonádový Joe," uvedl Jan Hasenöhrl, ředitel ČNSO a trumpetista, který také během večera sólově zahraje. Vedle hitů ze šedesátých let zazní navíc melodie z muzikálu Divotvorný hrnec, který v tehdejším Československu otextovali Voskovec a Werich a začal velkou éru tuzemského hudebního divadla. Tu uzavřela v první polovině 70. let brněnská Balada pro banditu, jejíž písně rovněž během koncertu zazpívají sólisté hudebních divadel. Zvláštní pozornosti se dostane melodiím z divadla Semafor, které shodou okolností letos slaví 60. jubileum svého založení.

Pod vedením dirigenta a klavíristy Víta Pospíšila vystoupí Eva Burešová, Hana Holišová, 4 Tenoři - Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo, Lucia Šoralová, Václav Noid Bárta, Marie Křížová, Roman Tomeš, Ondřej Izdný a další zpěváci a herci z českých divadelních scén. Zvláštními hosty budou Eva Pilarová a Josef Zíma.

V programu zazní například skladby Den je krásný, Whiskey, to je moje gusto, Klokočí, Zabili, zabili, Dotýkat se hvězd, Tak, abyste to věděla a mnohé další, které zcela zlidověly.