Slavné rakouské koncerty pro trubku, ovšem ve francouzské interpretaci. To je nové album Lucienne Renaudin Vary

Mladá trumpetistka se pustila do vůbec nejklasičtějších skladeb pro svůj nástroj.

Další novinkou na Classic Praha je nová nahrávka francouzské trumpetistky Lucienne Renaudin Vary nazvaná Trumpet Concertos, která vyšla koncem listopadu u Warner Classics. Tato hráčka, která 28. ledna 2023 oslaví teprve čtyřiadvacáté narozeniny, si už během své krátké kariéry stihla získat publikum nejen v rodné Francii, ale i ve zbytku Evropy, Spojených státech amerických i v Japonsku. Pro svoje čtvrté studiové album zvolila tři velmi klasické koncerty, které už nějakou dobu patří také k jejímu standardnímu koncertnímu repertoáru.

Jsou to především notoricky známé koncerty dvou rakouských klasicistních mistrů, Josepha Haydna a Johanna Nepomuka Hummela. Mezi nimi najdeme také neméně známý koncert z pera Jana Křtitele Nerudy, rodáka z Čech, který působil mnoho let jako dvorní kapelník v Drážďanech. Všechny tři tyto koncerty jsou v tónině Es dur. Nečekaně je doplňuje ještě jedna efektní jazzová skladba od legendárního trumpetisty swingové éry Harryho Jamese, která je koncertem pro trubku a orchestr především svým názvem, jisté klasické prvky ovšem také nezapře.

Lucienne Renaudin Vary doprovázejí na nahrávce Lucernští symfonikové, taktovky se chopil německý dirigent Michael Sanderling.

Foto: Lucienne Renaudin Vary (©Simon Fowler)

Podcast