Víkend na elektrokole
Chcete vyzkoušet jedinečný zážitek jízdy na elektrokole ?

Soutěžte na Classic Praha s PRE od pondělí 21. března do pátku 25. března. Můžete vyhrát vypůjčení dvou elektrokol na celý víkend v hodnotě 3 600 Kč.

Automobily, motocykly, kola, koloběžky, tříkolky a další dopravní prostředky v čím dál větší míře využívají ke svému pohybu elektřinu. Obrovskou výhodou tohoto způsobu dopravy jsou minimální náklady na provoz, schopnost všech řešení nabíjet z klasické zásuvky a s tím související prakticky neomezená mobilita. Projekt PREmobilita zastřešuje všechny dílčí projekty, které Pražská energetika rozvíjí v oblasti elektromobility. Jedná se zejména o půjčování a prodej elektrokol, repase a prodej nových baterií do elektrokol, budování veřejných i neveřejných nabíjecích stanic pro elektromobily nebo pronájem elektromobilů a plug-in hybridů firemním zákazníkům. Informace o všech aktivitách Pražské energetiky v této oblasti naleznete na webu www.premobilita.cz.

Pražská energetika, a. s., se zabývá oblastí elektromobility již od roku 2010, kdy začala půjčovat ve svém Centru služeb v Jungmannově ulici zákazníkům PRE zdarma 3 elektrokola. Jednalo se o pilotní projekt, který byl spíše doplňkem tehdejší činnosti centra, které se zabývalo především úsporami v domácnosti a novými trendy v energetice. Elektrokola začala půjčovat pod značkou PREkolo, která funguje dodnes. V průběhu let narostl počet elektrokol v půjčovně až na 26, aby se pro cyklosezónu 2016 ustálil na 22 modelech a 2 elektrokoloběžkách. V nabídce zákazníci naleznou všechny typy elektrokol, tzn. skládací elektrokola, městská, horská nebo treková. Svojí šíří sortimentu se půjčovna PREkolo stala jednou z největších v celé České republice a pro půjčovnu byly zřízeny vlastní webové stránky www.prekolo.cz. Pokud je zákazník půjčovny PREkolo navíc odběratelem elektřiny nebo plynu od PRE, získává slevu 50 % na výpůjčce.  

Půjčovna elektrokol PREkolo se v roce 2014 rozšířila i o prodej elektrokol. Prodejna spolupracuje se špičkovými prověřenými dodavateli, díky nimž v současné době umí zájemcům nabídnout více než 100 modelů od různých dodavatelů. Nabídka je přizpůsobená všem věkovým kategoriím a vybere si opravdu každý. Navíc, pokud je zájemce zároveň zákazníkem Pražské energetiky v odběru elektřiny nebo plynu, může získat další zajímavé výhody včetně slev na zakoupení u vybraných modelů. Součástí prodejny PREkolo je i testovací dráha, kde si před koupí může zákazník elektrokolo vyzkoušet, aby zjistil, který typ mu nejvíce vyhovuje. 

Půjčovna a prodejna elektrokol PREkolo není jediným projektem, který Pražská energetika rozvíjí v oblasti elektromobility. Již od roku 2011 také buduje síť nabíjecích stanic pro elektromobily a další elektro dopravní prostředky. Tyto nabíjecí stanice nazývá PREpointy, zprovoznila jich již 36 a nacházejí se především na území Prahy, ale také v Brně a Ostravě. Nabíjecí stanice se otevírají speciálními čipovými kartami, které majitelům elektromobilů a plug-in hybridů vystaví v Centru služeb PRE v Jungmannově ulici č. 28 na Praze 1. V případě, že projeví zákazník zájem o vybudování neveřejné nabíjecí stanice např. doma v garáži, Pražská energetika mu dokáže nabídnout několik variant řešení a nabíjecí stanici instaluje na klíč.

 Dopravní prostředky na elektřinu získávají čím dál, tím větší oblibu uživatelů, což je vidět na meziročních nárůstech výroby a prodeje elektromobilů jednotlivých automobilek. Pražská energetika v rámci projektu PREmobilita nabízí operativní leasing elektromobilů a plug-in hybridů všech dostupných značek pro zákazníky z řad firem, které tímto způsobem mohou doplnit nebo obměnit vozový park. V případě využití nabídky PRE na pronájem elektromobilu získává zákazník navíc celý balíček dalších výhod, např. bezplatné tankování u všech nabíjecích stanic PRE, slevy na nákup elektrokol z prodejny PREkolo apod.

 

       


Aktuální pravidla a soutěžní podmínky naleznete zde.

Podcast