Aktuální situace ovlivní i MHF Lípa Musica
Pandemie zásadním způsobem zasáhla i do aktivit spolku ARBOR – pořadatele Českolipského komorního cyklu a zejména Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. 

Ochranná nařízení vlády přímo dopadají na aktivity spolku nejen v rovině nemožnosti pořádání aktuálně plánovaných koncertních akcí, zastavení prodejů vstupenek, ale také v souvislosti s uzavřením státních hranic. Otazníky nad dalším vývojem se vznáší i nad vlastním hospodařením. Spolek ARBOR však nadále cítí silnou potřebu být i v těchto nepříznivých časech elementem podpory české kultury a jejích interpretů i našich návštěvníků a příznivců a přinášet radost a odměnu všem zkoušeným zcela novým typem zátěžové situace. 

V aktuálních plánech je přesun koncertů Českolipského komorního cyklu na podzim, proměna plánovaného programu MHF Lípa Musica se zaměřením na podporu české kultury či online koncert uměleckého garanta, houslisty Josefa Špačka pro festivalové příznivce. Předprodej vstupenek na letošní 19. ročník MHF Lípa Musica by měl být zahájen během června. O konkrétních náhradních termínech pro Českolipský kruh přátel hudby budeme informovat. Zakoupené vstupenky nadále zůstávají v platnosti. Vedle vlastních kulturních aktivit se spolek ARBOR zapojil i do pomoci potřebným výrobou textilních roušek. Ty distribuuje ve stovkách kusů svým příznivcům a partnerům i institucím zaměřeným na sociální a zdravotní péči v České Lípě. 

"Festival Lípa Musica jsme nuceni přepracovat úplně celý. Dramaturgie byla pochopitelně postavena tak, abychom vám představili ty nejlepší z nejlepších v rámci evropského měřítka a zároveň navštívili tradiční místa na německé straně. Hranice jsou zavřené a nikdo v současné chvíli nedokáže věštit z křišťálové koule, jak tomu bude na podzim. Naše cesta je tedy jasná, připravujeme pro vás výjimečný ročník, kde se představí výhradně čeští špičkoví umělci, které zároveň velice rádi tímto podpoříme, protože jejich ekonomická situace není lehká. Bude to ročník, který nám představí naší českou interpretační chloubu a pýchu, umělce, kteří dělají dobré jméno naší zemi v zahraničí" říká ředitel festivalu Martin Prokeš. 

"Těšte se tedy, o naše společné setkávání nepřijdete. Po Velikonocích pro vás chystáme virtuální koncert našeho uměleckého garanta vynikajícího houslisty Josefa Špačka, který speciálně pro Lípu Musicu zahraje koncert za doprovodu klavíristy Miroslava Sekery. O způsobu, kde si koncert budete moci v přímém přenosu shlédnout vás budeme včas informovat. V polovině května vás provedeme virtuálně naší festivalovou nabídkou, abychom v červnu otevřeli předprodej vstupenek" doplnil informace Prokeš.

Podcast