Andrea Bocelli odhalil hosty pražského koncertu

17.6.2015 / Zprávy / Marek Šulc
Na romantickém koncertu italský tenorista Andrea Bocelli 28. listopadu v pražské O2 areně nabídne klasické árie z nejslavnějších italských i světových oper, písně z nového alba i skladby úzce spjaté s atmosférou vánoc. Spolu s Bocellim vystoupí sopranistka Maria Aleidaová a kytarové duo CARisMA.

S Aleidaovou zazpívá slavný tenot populární duety za doprovodu Českého národního symfonického orchestru pod taktovkou Marcella Roty. Duo CARisMA tvořené Magdalenou Kalčevovou z Bulharska a italským hudebníkem Carlem Corrierim nabídne kombinaci mimořádné kytarové techniky a moderního zvuku.

V Praze nevidomý tenorista a charismatický zpěvák vážné i populární hudby představí už počtvrté; své fanoušky nadchl v letech 2003, 2005 a 2013. V březnu 1999 tu byl hostem předávání výročních cen Akademie populární hudby a při té příležitosti převzal šestinásobnou platinovou desku za mimořádně úspěšný prodej 182.000 zvukových nosičů alba Romanza na českém trhu. Loni v dubnu obdržel v Miami cenu za celoživotní dílo jako velvyslanec italské hudby, který prodal na celém světě přes 80 milionů alb.