Belfiato Quintet chystá debutové album

Můžete si je předplatit, nebo vybrat jinou odměnu, podle částky, kterou přispějete na Hithit

BELFIATO QUINTET CHYSTÁ DEBUTOVÉ ALBUM

Můžete si je předplatit, nebo vybrat jinou odměnu, podle částky, kterou přispějete na Hithit

Belfiato Quintet je další vysokou kartou mezi českými komorními ansámbly na mezinárodní scéně. Muzikanti mladého dechového kvinteta působí v předních orchestrech (ČF, PKF – Prague Philharmonia, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ad.) a jsou jednotlivě i jako soubor ozdobeni cennými soutěžními trofejemi (např. vítězství Kateřiny Javůrkové na soutěži ARD Mnichov, zlato pro BQ ze soutěže v Semmeringu, bronz na mezinárodní soutěži dechových kvintet v Marseille atd.) Nic si z toho však nedělají; z jejich hry a vystupování nadevšechno vyzařuje sdělení: „Nás to baví!“. Belfiato Quintet je soubor plný energie a inspirace, jak dokazuje i jejich první studiové album, které již v červnu vydají u Supraphonu.

Belfiato Quintet svou první studiovou nahrávku věnuje výhradně českým skladatelům první poloviny 20. století. Hornistka Kateřina Javůrková k tomu uvedla: „Českého repertoáru pro naše obsazení je opravdu mnoho a my se toho snažíme jako český soubor využít, a tak vznikl i náš nový projekt debutové desky. Vybrali jsme dechové kvintety od Pavla Haase, Josefa Bohuslava Foerstera a Janáčkovo Mladí, které si s námi na basklarinet zahrál člen souboru Clarinet Factory Jindřich Pavliš. Pro samotné nahrávání jsme zvolili zvukomalebné prostory modlitebny Českobratrské církve evangelické na Vinohradech a osvědčené duo – pana režiséra Jiřího Gemrota a mistra zvukaře Jana Lžičaře. Myslím, že kombinace toho všeho dohromady zaručuje neobyčejný hudební zážitek.“

Dokončení studiového alba se rozhodli členové Belfiato Quintet financovat pomocí crowdfundingu, a to na hithit.com. „Je to stále oblíbenější způsob, jak rozjet nějaký projekt. Lidé za příspěvek, který se nám rozhodnou poslat, dostanou vždy nějakou odměnu. A těmi je třeba právě samotné album, vstupenka na koncert, jenž bude 12. 6. v Rudolfinu, kde proběhne křest CD, nebo zcela nehudební odměny. Třeba dort od hornistky Kateřiny Javůrkové, trénink v posilovně s klarinetistou Jiřím Javůrkem nebo lezení po skalách s fagotistou Ondřejem Šindelářem. Originálních odměn je mnohem více a vybírat je možné právě na serveru Hithit,“ upřesňují členové Belfiato Quintet.   

Belfiato Quintet tvoří: Oto Reiprich – flétna, Jan Souček – hoboj, Jiří Javůrek – klarinet, Ondřej Šindelář – fagot, Kateřina Javůrková – lesní roh.

Belfiato Quintet 

Belfiato Quintet Foto: Tomáš Hejzlar


Podcast