Ceny Classic Prague Awards pro rok 2018

30.1.2018 / Zprávy / Martina Klausová
V České republice se v kultuře historicky uděluje celá řada různých cen a ocenění, ale klasická hudba dlouhou dobu žádné takové ocenění neměla. Lidé, kteří v této oblasti kultury působí a mnozí z nich na skvělé světové úrovni, si ovšem existenci takové ceny zaslouží, a proto vznikly nové ceny CLASSIC PRAGUE AWARDS.

Ceny CLASSIC PRAGUE AWARDS se udělují každoročně hned v několika kategoriích. Do soutěže se může přihlásit každý umělec, který má v daném roce prokazatelnou aktivní činnost v rámci stanovených kategorií. Garancí kvality jsou pak pečlivě vybrané specializované poroty, které rozhodují o výsledcích v jednotlivých kategoriích. 

Ceny se udělují ve třech nominačních a sedmi soutěžních kategoriích. 
Nominační kategorie jsou: Talent roku, Celoživotní přínos a Propagace české hudby.
Soutěžní kategorie: sólistický, komorní, orchestrální, vokální výkon, crossover projekt, soudobá kompozice, nahrávka roku.

20. ledna 2018 byly ve Smetanově síni v přímém přenosu na ČT art uděleny ceny vítězům druhého ročníku Cen Classic Prague Awards za rok 2017. Mezi oceněnými jsou například klavírista Ivo Kahánek, sopranistka Kateřina Kněžíková, harfistka Kateřina Englichová, violoncelista Petr Nouzovský, Česká filharmonie, či dirigent Libor Pešek a mladý tenorista Petr Nekoranec.

V současné době se již připravuje třetí ročník, který vyvrcholí slavnostním předáváním cen 19. ledna 2019, a to opět za přítomnosti televizních kamer.

Veškeré podrobnosti na www.classicpragueawards.eu.

Přihlášky je možné podat poštou, e-mailem či prostřednictvím webových stránek soutěže, na adrese www.classicpragueawards.eu
Uzávěrka všech přihlášek na rok 2018 je 31. března 2018.