Ceny TRILOBIT 2017

11.1.2017 / Zprávy / Marek Šulc

Ceny TRILOBIT, označovány rovněž jako „Ceny FITESu“ uděluje a vyhlašuje Český filmový a televizní svaz FITES, z.s., za podpory města Beroun a jeho Městského kulturního centra, letos podruhé ve spolupráci s Českou televizí. Vyhlášení cen TRILOBIT 2017 bude na televizních obrazovkách odvysíláno 14. ledna od 20.20 na programu ČT art. Slavnostnímu udílení bude jako obvykle předcházet doprovodný program pro děti i dospělé v podobě projekce favorizovaných snímků v Městském kině Beroun. 

Sobota 14. ledna 2017 bude v dějinách vzpomínána jako svátek filmařů a televizních tvůrců, jako den oslav hodnotných audiovizuálních děl, a nejen to – na zmíněné datum totiž připadá další, jubilejní ročník audiovizuálních cen TRILOBIT 2017, které rozdají své trofeje již potřicáté. A v neposlední řadě si toto významné datum budou připomínat i autoři a tvůrci oceněných filmových počinů, ti kteří se stanou novými držiteli prestižních křišťálových „TRILOBITŮ“. 

Tak jako každý rok, i tentokrát strhnou „TRILOBITY“ lavinu ocenění české filmové tvorby za uplynulé roční období. Narozeninový ročník se tak trochu ponese ve znamení dvojek: podruhé se odehraje v Kulturním domě Plzeňka v Berouně, podruhé zavítá na obrazovku České televize a dějovou linku slavnostnímu večeru vytyčí hned dvojice moderátorů. Těmi budou po loňském Janu Krausovi herečtí kolegové a mistři humoru Martin Myšička s Hynkem Čermákem. Asistovat jim bude herecký talent nejmladší generace Matěj Převrátil. 

Protože „třicítku“ je třeba náležitě oslavit, slibuje slavnostní ceremoniál dobrodružný a dílem akční program, který analogicky výročí TRILOBITA podnikne ponor do historie a zároveň bude lavírovat v současnosti. Bezpočet scén vyplněných nadsázkou a humorem, které jsou letošním moderátorům vlastní, bude samozřejmostí. Hudební uskupení Prague Super Quartet Josefa Vejvody společně s Jiřím Stivínem a Emilem Viklickým připíšou večeru jazzovou atmosféru. V přesnějších obrysech pak program vsází na moment překvapení až během samotného večera.