Česká filharmonie zahraje hudbu z Broadwaye

24.4.2015 / Zprávy / Marek Šulc
Česká filharmonie pod vedením amerického dirigenta Keitha Lockharta uvede na začátku příštího roku čtyři koncerty Best Of Broadway. Ve sportovních halách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě od 2. do 5. února zazní slavné muzikálové melodie světových autorů. Skladby oceněné mnoha cenami zazpívají sólisté z broadwayských divadel Ashley Brownová, Marin Mazzieová, Jason Danieley a Rodney Earl Clarke.

Program tvoří výběr nejznámějších skladeb světové pokladnice muzikálů - od West Side Story přes Bídníky, Cats, Fantoma opery až po Chicago, Evitu a Mamma Mia!. "Do České republiky přivezeme opravdu to nejlepší ze slavné historie i současnosti Broadwaye," uvedl Lockhart, jenž od roku 1995 vede Boston Pops Orchestra. Sérii koncertů, které se již nebudou opakovat, odehraje Česká filharmonie na jevišti doplněném vizuálními efekty a velkoplošnými projekcemi.

ČF nabídne muzikálové melodie v interpretaci broadwayských hvězd poprvé. Repertoár dvouhodinové show představí skladby jako Maria, The Phantom of The Opera, I Dreamed a Dream, Dancing Queen, Hello, Dolly nebo Don’t Cry for Me, Argentina, které domácí publikum zná i z tuzemských divadelních scén.