Česká stopa ve filmových Benátkách

30.7.2015 / Zprávy / Marek Šulc

Organizátoři filmového festivalu v Benátkách dnes zveřejnili tituly, které se budou v září ucházet o Zlatého lva. Patří k nim i snímek Marguerite režiséra Xaviera Giannoliho, na jehož výrobě se podílela Česká republika. 

Film, zasazený do Paříže dvacátých let, vypráví o Marguerite Dumont, zámožné ženě a milovnici opery, která je také vášnivou amatérskou zpěvačkou. Marguerite pravidelně zpívá pro své hosty, nikdo jí však ještě ze strachu neřekl, že zpívá zoufale falešně. Tak žije Marguerite šťastně v iluzích do chvíle, kdy si usmyslí, že zazpívá před skutečným publikem, v Opeře.

Příběh je volně inspirován osudy Američanky Florence Foster Jenkins, operní zpěvačky známé jako „královna kraválu“, která se ve 40. letech minulého století proslavila svým příšerným hlasem. V hlavní roli se představí Catherine Frot. Dobové komediální drama vzniklo za české koprodukční účasti a z velké části se natáčelo v českých lokacích, mimo jiné v prostorách Divadla na Vinohradech. Česká premiéra filmu bude 24. září 2015