České sny ve švýcarském Bielu

31.10.2014 / Zprávy / Marek Šulc

Mimořádná oslava české kultury v nejširším slova smyslu probíhá v koncertních, výstavních a projekčních sálech švýcarského města Biel od čtvrtka 30. října do neděle 2. listopadu 2014. Projekt České sny 2014 společně s Theater Orchester Biel Solothurn připravil bohatý hudební program doprovázený dlouhou řadou mimohudebních prezentací.

Návštěvníci „Českých snů v Bielu“ mohou vybírat z koncertů klasické i folklorní hudby, přichystána je premiéra operní inscenace, muzikologická pódiová diskuse, výstavy, projekce pro děti i dospělé, turistická prezentace ČR, komentovaná degustace moravských vín či swingový taneční koncert, a to vše v pěti atraktivních lokalitách bielského centra.

K vrcholům tohoto svátku české kultury patří světová premiéra pro tuto příležitost vytvořené komorní verze Dvořákovy Rusalky, zahajovací koncert v podání virtuózního houslisty Josefa Špačka či efektní tančírna Havelkových Melody Makers, kteří pro početné příznivce fenoménu tance Lindy Hop ze Švýcarska a okolí přivezou do Bielu Perly swingu.