ČF ruší všechny akce nad 100 osob

10.3.2020 / Zprávy / Marek Šulc

Z důvodu nařízení Vlády ČR ruší Česká filharmonie všechny akce nad sto osob konané v Rudolfinu do konce příštího týdne. Naopak programů pro mateřské školy a komorních koncertů pro méně než sto posluchačů se toto rušení nedotkne. 

Uvedené opatření o rušení koncertů se týká zejména nedělního koncertu se Zoltánem Fejérvárim a Janem Mráčkem a tří abonentních koncertů se Semjonem Byčkovem v příštím týdnu. Stejně tak se ruší koncerty v rámci cyklu Čtyři kroky do nového světa a koncerty Českého spolku pro komorní hudbu. Akce naplánované na dnešní den do 18.00 hodin se uskuteční v plném rozsahu. Stejně tak se rušení nedotkne programů pro mateřské školy, které nebyly uzavřeny, a komorních koncertů v Sukově síni Rudolfina, jejichž kapacita je menší než sto osob. Otevřena zůstává i Galerie Rudolfinum.

Jednotlivé vstupné za zrušené koncerty se vrací v plné výši. Kompenzace za abonentní vstupenky bude vyčíslena po odvolání vládního opatření podle konečného počtu zrušených koncertů. Externí pořadatelé řeší kompenzaci ve vlastním režimu.