CLASSICS 4 FREE

28.5.2020 / Zprávy / Martina Klausová

Užijte si radost z klasiky s hvězdami Supraphonu“, láká historicky nejvýznamnější tuzemské hudební vydavatelství na speciální nabídku pro příznivce vážné hudby a umění špičkových českých muzikantů, kteří získali mezinárodní renomé. Classics 4 Free odstartuje na portále Supraphonline.cz v pátek 1. května a potrvá až do 24. července 2020

V průběhu dvanácti týdnů nabídne Supraphon zdarma ve formátu mp3 nebo FLAC postupně na Supraphonline.cz šest alb z diskografie souboru Pavel Haas Quartet, dirigenta Jakuba Hrůši, klavíristy Ivo Kahánka, mezzosopranistky Dagmar Peckové, hobojisty Viléma Veverky a souboru Belfiato Quintet. Každá z těchto hvězd klasiky představí v Classics 4 Free, vždy v rozmezí čtrnácti dnů, své nahrávky, a vedle jednoho alba zdarma bude možné si ostatní tituly zakoupit a stáhnout s 20 % slevou.   

Jsem rád, že mne Supraphon oslovil s tímto nápaditým projektem, a mohu tak v rámci něho alespoň zprostředkovaně pozdravit a potěšit posluchače klasiky svojí nahrávkou hobojových koncertů Vivaldiho, Bacha a Telemanna, které jsem nahrál se souborem Ensemble 18+ a s jedním z nejlepších hobojistů současnosti, Dominikem Wollenweberem – sólistou Berlínské filharmonie. Jako podstatné vnímám, že se stoprocentně jedná o hudbu, která dokáže potěšit a odvést myšlenky od marasmu spojeného s epidemií koronaviru,“ uvedl Vilém Veverka, který patří k evropské hobojové špičce. Přední česká mezzosopranistka Dagmar Pecková, která vystupovala na nejprestižnějších operních i koncertních scénách světa, poslala ze své domácí karantény vzkaz: „Jsem přesvědčena, že právě hudba může léčit a vytvářet pozitivní štít proti špatným zprávám, které se na nás teď valí ze všech domácích i světových médií. Hudba dokáže být lékem a přispět k optimističtější atmosféře. A i proto jsem ráda, že jsem součástí projektu Classics 4 Free, jenž posílá dárky všem, kteří hudbu milují a potřebují ji.                                                                                                    

HVĚZDY CLASSICS 4 FREE NA SUPRAPHONLINE.CZ
1. 5. – 14. 5. 2020  – Pavel Haas Quartet
15. 5. – 28. 5. 2020 – Jakub Hrůša
29. 5. – 11. 6. 2020 Ivo Kahánek
12. 6. – 25. 6. 2020 Dagmar Pecková
26. 6. – 9. 7. 2020   Vilém Veverka
10. 7. – 24. 7. 2020 Belfiato Quintet             

Mediálním partnerem projektu Classics 4 Free je rádio Classic Praha.

Classics 4 Free se všemi výhodami a albem ZDARMA odstartuje na portále Supraphonline.cz již zítra v pátek 1. května:
https://www.supraphonline.cz/special/classics-4-free-2020-pavel-haas-quartet

Classic 4 Free