ČNSO a Anna Netrebko

24.8.2016 / Zprávy / Marek Šulc
Světoznámá sopranistka Anna Netrebko vystoupí během německé části svého turné s Českým národním symfonickým orchestrem. Naši hudebníci ji doprovodí na koncertech v Hamburku a v Kolíně nad Rýnem. "Je pro nás čest, že si paní Netrebko znovu vybrala náš orchestr," uvedl šéf CNSO Jan Hasenöhrl.

Těleso známé ze spolupráce s Enniem Morriconem, zahrálo se slavnou operní divou už v loňském roce na svém festivalu Prague Proms. Nyní s Annou Netrebko bude účinkovat v programu árií a duetů pod vedením italského dirigenta Jadera Bignaminiho. Hostem programu je manžel pěvkyně, tenor Yusif Eyvazov, jehož poznala při práci na Pucciniho opeře Manon Lescaut. 

Český národní symfonický orchestr v nadcházející sezóně vystoupí také s Enniem Morriconem v Paříži, Helsinkách, Kodani a ve Stockholmu. Pro domácí publikum zahraje v pražském Obecním domě 25. září na mimořádném koncertu The Beatles Night, který pořádá k 80. narozeninám Carla Davise. O měsíc později, 28. října, pak pod vedením Libora Peška připomene skladby Smetany, Dvořáka a Janáčka na open air Koncertu pro Českou republiku. 


Foto: Dario Acosta