Denis Matsuev se vrací do Prahy

15.10.2018 / Zprávy / Martina Klausová

Podruhé navštíví Prahu ruský klavírní virtuos Denis Matsuev. Pražskému publiku tentokrát nabídne klavírní sonáty Ludwiga van Beethovena a hudbu ruských velikánů Sergeje Rachmaninova a Petra Iljiče Čajkovského. Koncert se uskuteční 10. prosince 2018 ve Smetanově síni Obecního domu.

Ruský klavírista Denis Macujev je jediným dítětem dvou hudebníků, jeho matka je učitelkou hry na klavír, otec je klavírista a skladatel. Svůj hudební talent prokázal Denis Macujev už v útlém věku, kdy jako tříletý reprodukoval po sluchu melodii, kterou zaslechl v televizi. První hodiny klavíru pak začal brát u svého otce a do svých 15ti let studoval hudbu v rodném Irkutsku. V roce 1990 zvítězil v soutěži fondu Novyje imena, který mu poté udělil stipendium ve výši zhruba tisíc dolarů měsíčně na studia v Moskvě. Spolu s dalšími talentovanými mladými hudebníky zároveň na náklady fondu absolvoval turné v Evropě a Spojených státech amerických a americký list The New York označil v dubnu 2007 Times Macujeva za „fenomenálně nadaného hudebníka“.

Denis Macujev vystupuje nejen ve svém rodném Rusku, ale i po celém světě. Po úspěšných evropských turné v roce 2014 a 2016, která se setkala s nadšeným ohlasem publika i odborné kritiky, se tento výjimečný virtuos v listopadu a prosinci 2018 objeví se šesti klavírními recitály v Německu, Belgii a České republice.

Informace o koncertě a dostupnosti vstupenek naleznete na Denis Matsuev Praha 2018 nebo na www.obecnidum.cz

Foto: Eugene Voensky