Do Prahy míří Daniel Pemberton

2.4.2018 / Zprávy / Martina Klausová

Britský skladatel Daniel Pemberton, dvakrát nominovaný na Zlatý globus, bude hostem mezinárodního festivalu Film Music Prague 2018. Při závěrečném koncertu True Stories Gala v neděli 22. dubna uvede svoji hudbu z filmů Všechny prachy světa nebo Steve Jobs. Pemberton doplní hvězdné obsazení festivalu, kterého se zúčastní také skladatelé Clint Mansell, Benjamin Wallfisch nebo skupina Two Steps From Hell.

Snímek Všechny prachy světa se „proslavil“ kauzou kolem obvinění herce Kevina Spaceyho ze sexuálních útoků. Režisér Ridley Scott těsně před premiérou všechny scény přetočil s hercem Christopherem Plummerem. „Hudba Daniela Pembertona je kombinací klasické symfonické hudby s několika nádhernými ariemi a hudby se syntetickými prvky a elementy. Pro True Stories Gala je to opravdové osvěžení programu,“ doplnil umělecký ředitel festivalu Nikola Bojčev.

Při koncertu True Stories Gala v Dvořákově síni pražského Rudolfina vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Kühnův smíšený sbor a houslistka Olga Šroubková. Dirigovat bude letošní debutant Pražského jara – Chuhei Iwasaki. „Program tohoto koncertu zahrnuje skladby z filmů podle skutečné události. Nezapomněli jsme na oscarové filmy Titanic, Schindlerův seznam nebo Ohnivé vozy s efektní hudbou od slavného Vangelise,“ doplňuje Bojčev.

Už dříve oznámeným hostem True Stories Gala je britský skladatel Ilan Eshkeri, který osobně uvede hudbu z historického filmu Královna Viktorie. Ve světové premiéře zazní také suita z válečného dramatu Valkýra, v němž osnoval atentát na Adolfa Hitlera slavný hollywoodský herec Tom Cruise. „Kromě známého chorálu They‘ll Remember pro mezzosoprán, sbor a orchestr zazní ve suitě také dramatičtější hudební pasáže,“ slibuje aranžér a orchestrátor Nikiforos Chrysoloras, který na světové premiéře spolupracuje přímo s autorem soundtracku Johnem Ottmanem. 

7. ročník festivalu Film Music Prague bude od 19. do 22. dubna. Na programu je 5 galakoncertů. Diváci mají také příležitost zúčastnit se panelových diskuzí s pozvanými hosty. Vstupenky jsou k dostání na webu festivalu: www.filmmusicprague.com.