Domingo Mozart Prague 2017

23.1.2017 / Zprávy / Martina Klausová

Unikátní projekt a příležitost pro propagaci České republiky v globálním kontextu !

Maestro Plácido Domingo, jedna z největších žijících osobností světa vážné hudby z vlastní vůle iniciuje divadelní představení a vytváří tak platformu pro propagaci ČR, Prahy a Stavovského divadla v souvislosti s W. A. Mozartem a dalšími historickými konsekvencemi.

29. října 2017 uplyne 230 let od světové premiéry opery Don Giovanni Wolfganga Amadea Mozarta, kterou dirigoval sám autor. Tato událost se odehrála v Nosticově, dnešním Stavovském divadle v Praze. Světově proslulý pěvec a dnes  už i dirigent Plácido Domingo se rozhodl připomenout tuto velkou hudební událost projektem exkluzivní koncertní inscenace této opery. Nastuduje ji jako dirigent a umělecký vedoucí a uvede ve Stavovském divadle v rámci dvou představení 27. a 29. října 2017. Do sólových rolí obsadí světové pěvecké špičky včetně vítězů slavné operní soutěže Operalia, ze které vzešly takové hvězdy jak např. José Cura, Rolando Villazón, Ana María Martínez a další. Maestro Domingo uvažuje také o doplnění tohoto výjimečného obsazení o některého z vynikajících českých pěvců. 

Plácido Domingo je osobností globálního významu i renomé a propagace České republiky a Prahy v kontextu evropské kulturní historie jistě přitáhne pozornost nejen renomovaných evropských médií, ale i kulturních institucí a všech milovníků hudby. Věřme, že tato první spolupráce Maestra Dominga se souborem Národního divadla, hlavním městem Prahou a dalšími institucemi založí platformu pro další a dlouhodobou vzájemnou spolupráci. Představení se uskuteční ve spolupráci s Národním divadlem hlavním městem Prahou a Ministerstvem kultury. Záštitu nad tímto projektem převzali ministr kultury Daniel Herman a primátorka Prahy Adriana Krnáčová.