Düsseldorf roztančí VerTeDance

1.9.2016 / Zprávy / Marek Šulc

Tanzmesse je nejvýznamnější evropskou taneční událostí a Česká republika je letos na tomto prestižním bienále zastoupena kromě informačního stánku také dvěma inscenacemi, které obstály v silné konkurenci více jak 700 přihlášených z celého světa. 

Mezi inscenacemi, které se na veletrhu představí, jsou DEVOID Michala Záhory a KOREKCE VerTeDance a Jiřího Havelky. DEVOID vychází z reálných dopisů a v inscenaci se propojují a vrství jednotlivé hlasy pisatelů. Množství autentických zpovědí zpracovaných do jednolitého textu vyzývá tanečníka k dialogu.  Dílo vznikalo na tvůrčích rezidencích v rumunském Sibiu a italském Sansepolcro v koprodukci evropského projektu Be SpectACTive! s podporou programu Kreativní Evropa.

Inscenace KOREKCE oceněná Cenou Divadelních novin a titulem Taneční inscenace roku 2014, nabízí divákům možnost „zažít slast z nesvobody. Slast spoutání a určenosti, kde není pochyb. Kde vše, co se na maličké ploše odehraje, je výjimečné, křehké a drahocenné.“ Inscenace volně navazuje na projekt Naučená bezmocnost, site specific projekt, který vznikl v suterénu budovy ORCO.

Foto: Vojtěch Brtnický