Elvis Presley ožije v Praze

10.2.2018 / Zprávy / Martina Klausová

Live on Screen “THE WONDER OF YOU”
Elvis - Live on Screen, unikátní projekt, díky kterému ožijí v Praze slavné písně krále rock and rollu Elvise Presleyho. S velkolepou show přijede do České republiky bývalá manželka samotného Elvise, Priscilla Presley. Na velkoplošné LCD obrazovce, zavěšené nad podiem, zazpívá Elvis Presley nejznámější hity, které psaly historii hudby. Koncert doprovodí Český národní symfonický orchestr. Priscilla Presley osobně pak během koncertu odvypráví mnoho příběhů spojených s Elvisem.
Koncert se uskuteční 8. 6. 2018 v pražské O2 areně.

Elvis Presley je jednou z největších ikon světové hudby. Je králem rock and rollu spojeným s nestárnoucími hity a obrovským charisma. Do České republiky se blíží unikátní koncertní show, která oživuje Elvisův odkaz a originálním způsobem vrací slavné písně na hudební podia. Je tomu přesně padesát let, kdy se Elvis Presley oženil s tehdy mladičkou Priscillou Presley. Ta se později proslavila především jako herečka ve slavném seriálu Dallas nebo filmové sérii Bláznivá střela. Nyní však vyjíždí především jako manželka Elvise Presleyho na světové turné s koncertním programem Elvis - Live on Screen.

Písně Elvise Presleyho na koncertě v Praze doprovodí Český národní symfonický orchestr a sólisté, což celému programu dodává velikou sílu. Hudební fanoušci uvidí Elvise na velkoplošné LCD obrazovce, ze které jim bude zpívat Elvis na originálních záběrech včetně nově zremasterovaných zvukových záznamů. Spojení jeho nádherného hlasu s živým orchestrem a vokály vytvoří velkolepou rock and rollovou show, v podání krále žánru, který se tímto vrací na světová pódia.

Celým programem diváky provede Elvisova manželka Priscilla. Ta během koncertu promluví o jejich společném životě, ale také popíše příběhy spojené s tvorbou jeho největších hitů a zapojí i samotné diváky do vzpomínek na krále rock and rollu.

Elvis Presley je dodnes považován za umělce, který prodal nejvíce hudebních nosičů v historii. Během své kariéry vydal na 150 alb, natočil více než 700 skladeb, je držitelem 14 cen Grammy, vyprodal více než 600 koncertů v Las Vegas a hrál v 31 filmech.

Na koncertním turné Elvis - Live on Screen se Elvis poprvé představí i v Evropě, kde za svého života nikdy nevystupoval. Čeští fanoušci se tak mohou těšit 8. 6. 2018 v pražské O2 areně na skvělou show plnou jeho rock and rollových hitů i nádherných balad.

Elvis Presley