Ennio Morricone získal medaili ministra kultury ČR

13.2.2015 / Zprávy / Marek Šulc
Pražská O2 arena včera ovacemi vestoje odměnila hudebního skladatele Ennia Morriconeho, který v roli dirigenta naplnil tóny své filmové hudby vyprodanou halu. Šestaosmdesátiletý hudebník v závěru koncertu obdržel od ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) cenu Artis Bohemiae Amicis. Toto ocenění je udělováno osobám, které cílevědomě přispěly nebo přispívají k šíření dobrého jména české kultury v tuzemsku i v zahraničí. 

Na současném turné, které začalo 1. února ve vyprodaném Ziggo Domu v Amsterdamu, Morricone řídí Český národní symfonický orchestr (ČNSO). "Rád bych vyjmenoval všechny členy orchestru, jenom jim mohu poděkovat za nádherný zážitek," uvedl dojatý Morricone, který v rámci turné s názvem My Life in Music nabízí hudbu , kterou v průběhu své kariéry napsal k mnoha slavným filmům. Na evropské turné čítající zatím 15 zastávek s Morriconem vedle ČNSO vyrazily také sopranistka Sussana Rigacciová a zpěvačka Dulce Pontesová. 

"Pro nás je největší poctou a naplněním, že je mistr Morricone s naším orchestrem nadmíru spokojený. To, že na jeho koncerty je sál vždycky vyprodaný, beru jako samozřejmost," uvedl po prvních vystoupeních šéf ČNSO Jan Hasenhörl, který se na hudební události podílí jako trumpetista.