Festival Opera 2015 je za polovinou

3.2.2015 / Zprávy / Martina Klausová
Festival hudebního divadla Opera 2015, který od 27. ledna do 21. února představuje v Praze tvorbu všech profesionálních domácích a nově také slovenských operních scén, se minulý týden přehoupl do své druhé poloviny. Odehráno bylo již deset operních představení v hlavním programu, sedm jich na diváky ještě čeká.
Soubor pražského Národního divadla zvolil pro prezentaci na festivalu svou loňskou premiéru k Roku české hudby – Fibichovu monumentální operu Pád Arkuna. Operní soubor Divadla J. K. Tyla z Plzně přivezl na jeviště Národního divadla hravou inscenaci operní prvotiny Bohuslava Martinů Voják a tanečnice. Košické Štátne divadlo předvedlo na scéně Stavovského divadla emotivně působivou a stylově čistou inscenaci Poulencovy opery Dialogy karmelitek. A zatím posledním festivalovým představením byly Janáčkovy Výlety páně Broučkovy ostravského Národního divadla moravskoslezského.
Festival Opera 2015 pokračuje v pátek 6. února na jevišti pražského Stavovského divadla inscenací Pucciniho Tosky v podání Severočeského divadla z Ústí nad Labem.