Film Music Prague 2018

20.3.2018 / Zprávy / Martina Klausová

Film Music Prague je festival filmové hudby, který je svým rozsahem i pojetím unikátní českou kulturní událostí. Spojuje populární filmovou hudbu a exkluzivní hosty s krásnými prostory v Praze. Festival pořádá boha.agency.

V minulosti na festival Film Music Prague zavítali exkluzivní zahraniční hosté – držitelé Oscara Elliot Goldenthal (Frida), Rachel Portman (Čokoláda) a Jan A. P. Kaczmarek (Hledání Země-Nezemě), kteří osobně uvedli své skladby.

S velkým ohlasem se setkal galakoncert hudby skotského skladatele Patricka Doylea, který se proslavil soundtracky k filmovým adaptacím Shakespaerových děl a také hudbou ke čtvrtému dílu ságy o Harry Potterovi nebo komiksovému spektáklu Thor. Zcela vyprodané Rudolfinum také aplaudovalo dvojici Hollywodských hvězd – Harrymu Gregsonovi Williamsovi (Shrek, Marťan) a Fernandu Velázquezovi (Sirotčinec, Nic nás nerozdělí), kteří pro české publikum přichystali ojedinělou přehlídku svého umění.

Boha.agency také objevuje nové možnosti v oblasti multimédií. V prosinci roku 2015 měli příznivci Star Wars možnost navštívit speciální show, která kombinovala hudbu ságy Star Wars s efektním videomappingem, a to přímo ve slavné Dvořákově síni Rudolfina. Podobný formát společnost připravila k letošnímu 50. výročí Star Treku.

Koncerty pořádané společností boha.agency a jejím týmem dosud navštívilo přes 15 000 lidí. Na festivalu Film Music Prague pravidelně spolupracují nejlepší česká tělesa jako Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Filharmonici města Prahy, Český národní symfonický orchestr, PKF – Prague Philharmonia, Filmová filharmonie, Pražský filharmonický sbor, Kühnův smíšený sbor a dále zahraniční dirigenti Nic Raine, James Shearman a Chuhei Iwasaki.

Letošní ročník festivalu bude probíhat ve dnech 19.–22. dubna 2018. Nabídne nejen koncerty a koncertní show, při kterých zazní slavné filmové melodie, ale také příležitost setkat se s pozvanými hosty – skladateli, vydavateli, agenty a umělci.

Čtyřdenní program zahrnuje kromě hlavních galakoncertů také panelové diskuze s pozvanými hosty, workshopy, výstavu a spoustu dalších událostí.