Finále Svátků hudby

6.4.2018 / Zprávy / Martina Klausová

Šestadvacátý ročník pražského koncertního cyklu Václava Hudečka Svátky hudby vyvrcholí jarním galavečerem v Paláci Žofín, který nabídne lákavé setkání žánrů. Houslová legenda si tentokrát coby svého hosta pozvala populární kapelu Čechomor. Ačkoli se na jednom pódiu již tito umělci párkrát setkali, čtyřiadvacátý dubnový večer slibuje výjimečný umělecký zážitek, neboť umělci představí i několik zbrusu nových společných “kousků”.

Skupina Čechomor v letošním roce oslavuje třicet let od svého vzniku. Své příznivce i respekt kritiků si skupina získala především nápaditým aranžmá a osobitou interpretací hudby, jejímž základem byly a jsou lidové písničky. Od přelomového roku 2001, kdy Čechomor získal tři ceny Anděl (jako skupina roku, za album Proměny i za stejnojmennou skladbu), uběhlo 17 let. Skupina za tu dobu koncertovala nejen doma a na Slovensku, ale i v celé Evropě, procestovala Severní Ameriku, Austrálii i Asii. Spolupracovala s několika výraznými hudebními producenty (např. Ben Mendelson, Gerry Leonard), vystupovala společně s několika symfonickými tělesy, japonským hudebníkem Joji Hirotou, s americkou písničkářkou Suzanne Vega a spoustou dalších. Hudebníci seskupení kolem lídrů skupiny Františka Černého a Karla Holase s hostující zpěvačkou Martinou Pártlovou v posledních letech výrazně pracovali na novém modernějším zvuku, výraznějším aranžmá a také na novém repertoáru. Je toho důkazem i nové album Nadechnutí (2018).  

Houslista Václav Hudeček právě završil neuvěřitelných padesát let na hudební scéně, a kromě podpory mladých začínajících talentů rád vyhledává i neotřelá programová a žánrová spojení, která jsou pro cyklus Svátky hudby velmi typická a posluchačsky oceňovaná. Závěrečný večer letošního ročníku je příslibem mimořádného večera, který můžete strávit ve společnosti výjimečných osobností a osobitého cross-overu. 

Vstupenky na závěrečný koncert cyklu Svátky hudby v Praze, který se uskuteční v úterý 24. dubna v Paláci Žofín, jsou v prodeji v sítích Ticketportal a Ticketpro.

ČechomorČechomor