FOK zahraje v létě i na MFF Karlovy Vary

27.6.2016 / Zprávy / Marek Šulc

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK si svou 81. sezónu, kterou pro pražské publikum uzavřel 22. a 23. června dvěma zcela vyprodanými provedeními Carmina burana, prodlouží letními zájezdy. Tím prvním bude účinkování na operním festivalu Smetanova Litomyšl v sobotu 25. června. Pražští symfonikové doprovodí na Zámeckém nádvoří pod taktovkou Ondreje Lenárda pěvecký galakoncert irské sopranistky Celine Byrne a španělského tenoristy Alexe Vicense.

Téměř o dva týdny později vystoupí FOK na open-air koncertu v rámci MFF Karlovy Vary. V pátek 8. července večer zazní u Mlýnské kolonády známé filmové melodie v provedení Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK pod vedením Martina Kumžáka a s kytarovými sóly Michala Pavlíčka, návštěvníci slavné přehlídky se mohou těšit na hudbu z českých filmů Kuky se vrací, Tmavomodrý svět, Kolja či Noc na Karlštejně.

V dalším týdnu pak Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK vyrazí na zájezd do Německa, kde pod taktovkou svého šéfdirigenta Pietari Inkinena odehraje tři koncerty. Nejdříve se představí na prestižním Rheingau Musik Festival, kde spolu s houslistkou Alinou Pogostkinou zahraje program z děl Antonína Dvořáka. Provedení jediného Houslového koncertu nejznámějšího českého skladatele doplní v druhé půli populární Devátá symfonie „Novosvětská“.

Stejný program zahrají Pražští symfonikové i o den později 15. července v rámci festivalu Ludwigsburger Schlossfestspiele, kde je šéfdirigent FOK Pietari Inkinen uměleckým ředitelem. Ten bude řídit i koncert, který festival připravil jako dárek svým věrným posluchačům. Před slavnostním ohňostrojem zahraje FOK ve spojení s festivalovým orchestrem výběr klasické a filmové hudby, zazní Jízda valkýr či melodie z trháků Sedm statečných, Kmotr, Harry Potter či Piráti z Karibiku.